עיסוי,מסאז, טיפולי פנים,התעמלות פנים

תעמלות פנים,עיסוי,פילינג עיסוי,מסאז, הרפיה,פילינג עיסוי,מסאז, טיפולי פנים,פילינגוי,תרגילים עיסוי,מסאז, טיפולי פנים,עיסיים עיסוי,מסאז, טיפולי פנים,התעמלות פנים


לפני ואחרי

כתבות

ספרים

פנים אל פנים

אני לומדתמתיחת פנים עצמית.

כתבה: ריבה קצב

אני עוסקת בהתעמלות פנים שמונה שנים , מעבירה שיעורים במועדונים .
 הקורס שלי כולל תרגילים לכל חלקי הפנים והצוואר , הרפייה ומסאז' עצמי
הקורס נקרא "אם לא אני לי מי לי " , כי אנחנו יכולות לדאוג לעצמנו מצויין .
כדי לעסוק בהתעמלות זו אין צורך באולמות או מכשירים מיוחדים , בבגדים או נעלי ספורט גם זמן רב אינו נחוץ – מספיקות 10-15 דקות ביום . בעזרת תרגילים פשוטים ניתן לשמור על הפנים צעירות לשנים רבות .

הגעתי לעיסוק בהתעמלות פנים מחוסר ברירה – בגיל 44 הפנים צנחו למטה , כלומר צנחו זוויות השפתיים , זוויות העיניים החלק העליון של הלחיים נהיה שטוח והופיעו קיפולי עור בשולי הפנים , עם הזמן הופיע קמט שחילק את הלחי לשני חצאים , אך את הצער הרב ביותר גרם הצוואר – הוא נהיה קצר יותר והתכסה בעור מיותר .

המצב מוכר ? הרי אנחנו משתמשות בקוסמטיקה טובה שלעיתים עולה כל כך הרבה שראוי היה לכתוב בעלון " לשמור בכספת " . גם הקוסמטיקאיות מבטיחות לנו להיפטר מכל סממן של זקנה בעזרת טיפולים מיוחדים ... זריקות , פילינג כימי , מילוי , ניתוח ,כולם עוזרים (במקרה שזה עובר ללא סיבוכים ) אך האם זה להרבה זמן ?

פשוט כל המאמצים של חברות הקוסמטיקה מופנות לעור . גם אנחנו בד"כ באות בטענות על העור – הוא מקומט , דק ומלא קמטים ... אך העור רק מכסה את ה"שלד השרירי " שמונח על הגולגולת .
אך מה קורה שם , מתחת לעור ?

שרירי הפנים מתחברים מצד אחד לעצמות הגולגולת ומצדם השני לעור , חלק משרירי הפנים אינם קשורים לעצם כלל וכלל .הסידור הזה מאפשר לנו טווח גדול  של הבעות אך גם גורם לשלד השרירי להיות מאוד בלתי יציב ...

גם השרירים ועצמות הפנים משתנים עם הזמן – בשרירים השינוים מתחילים מאד מוקדם בגיל 25-30 , השרירים מתקצרים , מאבדים נפח ... גם העצמות עם הזמן מתייבשות ומאבדות נפח . ואם חסרות שיניים והלעיסה מתבצעת על צד אחד , מהר מאד נוצר "שקע" בצד הבלתי פעיל.
העור שלנו ימשיך להראות צעיר עוד זמן רב , ויסתיר את השינוים בשרירים כמו שמיכה עבה העוטפת אותנו ועושה את הקווים רכים ומעוגלים . אך כשהעור יהפוך לדק ורפוי יותר (תתארו לעצמכם שאת השמיכה העבה החליפו בדקה ) אז תיראה התמונה האמיתית , תראה נוקשות בחלק מן השרירים רפיון באחרים , הקשרים ביניהם , כיסי הלימפה ... כל זה ביחד יוצר שקעים בחלקים מהפנים , בליטות בחלקים אחרים וקמטים . כל זה מצער מאוד...

כמה פעמים ביום אנחנו משרבבות שפתיים , מזיזות את הגבות , מקמטות את האף ? וכל פעם מאמצות את אותם השרירים , למשל תוך הרמת הגבות אנו מאמצות את שרירי המצח , הפעולה נהיית רגילה , המצח נשאר מקומט במשך היום ולעיתים גם בלילה . זרם הדם לשריר מאומץ נתקל בהתנגדות והשריר שאינו מקבל אספקה מספקת של חמצן וחומרי מזון קטן עם הזמן . גם זרם הלימפה נפגע ואיתו פינוי הרעלנים .העור המונח על שרירים מאומצים לא מקבל את החומרים הנחוצים לו , נהיה יבש ודק יותר ומתקמט בגלל אי יכולתו להתיישר על שרירים מאומצים .
בפנים יש יותר מ 70 שרירים , חלקם כמו שכבר אמרנו מאומצים אך יש גם הרבה שרירים רפויים שנכנעים לכח המשיכה ונמשכים מטה .

אם נוסיף לזה פגמים מולדים , טראומות מהלידה , יציבה ונשך לא נכונים שגם לא טופלו נכון מתקבלת תמונה עגומה מאוד .

אך לא הכל כל כך שחור ! קיימת אפשרות לשמור על הפנים צעירות לשנים רבות !
אני לא מציעה להרפות שרירים מכווצים בבוטוקס , למלא שפתיים דקות בג'ל או ללהוריד קמטים בפילינג כימי ! קיימת גם דרך אחרת – פשוטה , טבעית ואמינה – זוהי התעמלות לפנים הכוללת הרפייה , תרגילים לכל חלקי הפנים והצוואר וסוגים שונים של מסאז' עצמי

הדרך מתחילה משיפור היציבה , כי יציבה נכונה זה קודם כל יפה ! בנוסף לזאת יציבה טובה זה גם
נשימה נכונה שמבטיחה בתורה אספקת חמצן טובה יותר לפנים . יציבה נכונה זה גם אספקה טובה של דם לראש , מה שחיוני לפעילות המוח , לראייה וכמובן לעור הפנים . יציבה טובה גם מבטיחה שהצוואר ישאר גבוה ויפה.

הרפיית שרירים מכווצים – זו אלטרנטיבה לבוטוקס . בעזרת תרגילים מיוחדים ניתן להרפות שרירים מכווצים , להחזירם לאורך ולרוחב הטבעיים , להחזיר את זרימת הדם שאבדה , להחיות אותם וע"י כך להפטר מהקמטים .

התרגילים מפעילים שרירים שבד"כ אינם מופעלים . זרימת הדם משתפרת ולכן יותר חמצן וחומרי מזון מגיעים לתאים , תהליכי חילוף החומרים מתגברים , טונוס השרירים עולה והם נהיים יותר אלסטיים וגדלים בנפחם . אם נשווה שריר פסיבי עם שריר פעיל נראה כי הפעיל מקבל פי 7 יותר חמצן ופי 3 יותר חומרי מזון , יתר על כן הם מגיעים לתאים בדרך הטבעית והאמינה ביותר . עם תוצאות כאלה לא ניתן להשוות לא בוטוקס , לא מילוי לא מזוטרפיה ולא שיטות קוסמטיות אחרות .
מסאז' של הפנים – חלק הכרחי בטיפוח הקוסמטי היום – יומי אך כדי שהמסאז' יהפוך באמת ליום-יומי יש צורך ללמוד מסאז' עצמי .יש הרבה שיטות פשוטות למסאז' עצמי : מסאז' של דרכי הלימפה , מסאז' אזור העיינים , מסאז' אזור הפה. כתוצאה מהמסאז' הפנים מתרפות , הבצקת עוברת העור נהיה חלק ולח יותר, התאים מתחדשים בתדירות גבוהה יותר וצבע הפנים משתפר .

אם ברצונכן לשמור על מראה צעיר , לשפר את הראייה ,הזכרון , הקואורדינציה וליצור מצב רוח מעולה – תעסקו בהתעמלות פנים !התעמלות פנים – זו שיטה פשוטה , טבעית בטוחה ונעימה לשמור על הפנים צעירות !ריבה קצב מאמנת התעמלות לפנים

 חזרה

עיסוי,מסאז, טיפולי פנים,קמטים